понеділок, 26 вересня 2022 р.

ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ’Я: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НОВИНИ «ВИБИЛИ» ВАС ІЗ ЗОНИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СТІЙКОСТІ?

    Кожен з нас перебуває в зоні психологічної стійкості, яка може бути втрачена внаслідок зовнішніх чи внутрішніх факторів. Сьогоднішні новини про активізацію та часткову мобілізацію в росії мають низку психологічних фітбеків до подій 24 лютого і здатні підвищити рівень тривожності, а отже, дестабілізувати наш стан. Ба більше – якщо не працювати з цими емоціями, вони можуть викликати вторинну психологічну травму внаслідок відчуття колективної небезпеки.

    Для стабілізування психологічного стану у межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки», за ініціативою першої леді України Олени Зеленської експерти телеграм-каналу «Подбай про себе» підготували техніки, які допоможуть стабілізувати психологічний стан.

    А саме:

  • зробіть декілька дихальних вправ або використайте інші техніки заспокоєння;
  • поміркуйте, що саме викликає у вас найбільші емоції та тривогу;
  • проаналізуйте, що реально зміниться у ситуації, в якій ми вже перебуваємо;
  • використайте техніку «безпечного місця» та йдіть працювати далі;
  • вірте в наші ЗСУ, вони вистояли в лютому, тому зараз сильніші ніж коли-небудь. 

    Якщо не змогли стабілізуватися, або не знайомі з техніками самодопомоги – зверніться до психолога. Також на каналі «Подбай про себе» можна звернутися до експертів каналу, які нададуть консультацію.

Матеріал з сайту https://mon.gov.ua/ua/news/psihologichne-zdorovya-sho-robiti-yaksho-novini-vibili-vas-iz-zoni-psihologichnoyi-stijkosti

Немає коментарів:

Дописати коментар