пʼятниця, 16 грудня 2022 р.

Як звільнитися від напруги в тілі

     Ми не завжди усвідомлюємо, коли тримаємо напругу в тілі. Ця вправа, яка займе у вас приблизно 7 хвилин, дозволяє відчути різницю між напруженням та розслабленням м’язів.

    Ви можете використовувати цю вправу для самодопомоги або запропонувати її тому, хто поруч. Якщо ви проводите вправу, давайте інструкції повільно та спокійним тоном, не поспішайте, аби співрозмовник повністю відчув ефект від розслаблення. 

    1. Заплющіть очі й сядьте рівно. Поставте ноги на підлогу та відчуйте землю. Покладіть руки на коліна.

    2. Коли будете робити вдих, напружуйте певні м’язи. Затримайте дихання, порахуйте до трьох. Видихаючи, повністю розслабтеся.

Порядок, в якому варто напружувати та розслабляти тіло. Починати можна з пальців ніг, далі – переходити до м’язів стегон. Напружте живіт, втягнувши його. Стисніть кулаки. Зігніть руки в ліктях та притисніть їх до верхньої частини тіла. Підніміть плечі вгору, тягнучи їх до вух. Видихніть. Розслабтеся.

    3. Думайте про різні частини свого тіла – відчуйте, як ними рухається кров. Дихайте звично.

    4. Повільно опустіть підборіддя на груди та зробіть колові рухи головою.

Вдихайте повітря, повільно та обережно повертаючи голову по колу праворуч. Видихніть, коли повертаєте голову ліворуч і у вихідне положення на груди. Тепер змініть напрям руху голови. Вдихаючи, поверніть голову ліворуч. Повертаючись у вихідне положення (праворуч), видихайте. Повторіть двічі.

    5. Поверніть голову у звичне рівне положення. Спробуйте відчути спокій в тілі та думках.

    Окремо про те, як справлятися зі стресом за допомогою дихання, читайте за посиланням.

* На основі посібника «Базові навички турботи про себе та інших»

Немає коментарів:

Дописати коментар