Як виявилось за даними дослідження Детектор медіа від 2022 року, 25% українців впевнені, що медіа на них ніяк не впливають. Але це зовсім не так, адже те, що ви читаєте чи дивитесь формує ваш світогляд. Для того, щоб фільтрувати інформацію в потоці численних повідомлень, необхідно розуміти як працюють медіа, вміти оцінювати факти та відповідально створювати та поширювати контент.
📝Ми зібрали для низку порад, щоб підвищувати вашу стійкість до фейків.
🟢 Контролюйте емоції
Ви маєте усвідомлювати ваші вчинки та відповідати за них. Наприклад, перед тим як поширювати якийсь контент, варто зупинитися, перевірити джерело, замислитись чи не маніпулюють вашими емоціями.
🟢 Вчіться емпатії
Часто агресивна поведінка в мережі є показником низької медіаграмотності. Намагайтеся зрозуміти автора посту чи поставити себе на місце оповідача, і лише потім реагуйте на певну інформацію.
🟢 Виходьте із власних «інформаційних бульбашок»
Ви залишаєтесь ізольованими від фактів, які ви не підтримуєте чи якими не цікавитеся. Тому варто шукати альтернативну думку та критично ставитися до власних знань і поглядів на події.
🟢 Ставте запитання
Чим глибше ви зануритеся у тему, тим детальнішу інформацію ви зможете знайти. Тому аналізуйте факти через якомога більше запитань: хто є джерелом? чи має автор відповідні знання? Чи можемо ми йому довіряти? які мотиви в людини, яка надає цю інформацію?
Звичайно, не треба сумніватися в усьому, але критичне ставлення до інформації може стати вирішальним у багатьох ситуаціях!
📲А щоб перевірити свою медіаграмотність, можете зіграти в ігри створені проєктом «Фільтр» тут.
Немає коментарів:
Дописати коментар